Fizjoterapia

Fizjoterapia

Stabilny i równomierny rozwój dziecka, to dla rodziców priorytet. Już od chwili narodzin bacznie obserwujemy swoje pociechy i śledzimy ich postępy, często porównując do rówieśników. Ogólnie przyjęte normy wskazują zakres umiejętności, które dziecko powinno w danym wieku posiąść. Co zrobić w sytuacji, gdy widzimy, że nasza pociecha ma trudności rozwojowe? Warto wówczas udać się po pomoc do specjalisty.
Dlaczego wczesna wizyta z dzieckiem u fizjoterapeuty jest tak ważna?
Każdy młody rodzic ma wiele wątpliwości i obaw dotyczących rozwoju swojego malucha. Prawidłowe noszenie, pielęgnacja niemowlęcia czy żywienie, to tylko niektóre z kwestii, które warto skonsultować ze specjalistą, aby otrzymać informacje, jak optymalnie wspierać rozwój dziecka. Jeśli możemy sprawować opiekę nad dzieckiem lepiej i działać profilaktycznie – zróbmy to!
Rehabilitacja w pierwszych miesiącach życia dziecka jest znacznie prostsza i przynosi szybsze efekty, niż praca z dzieckiem raczkującym, chodzącym czy kilkuletnim. Trzeba mieć świadomość, że jeśli zaniedbamy pewne obszary rozwoju ruchowego naszej pociechy, to może to nieść za sobą daleko idące w przyszłość konsekwencje takie, jak:
• wady postawy,
• trudności w nauce,
• problemy z koncentracją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *